Import towarów

Import towarów z Chin oraz import towarów z Unii Europejskiej (import towarów z UE)


Jeśli masz pomysł i zastanawiasz się nad importem towarów lub zamierzasz importować towary z Unii Europejskiej lub Chin i nie wiesz od czego zacząć bądź masz pewne wątpliwości to potrzebna Ci pomoc PRO-POWER-TECH KONSULTING. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie dotyczące kwestii formalnych oraz technicznych dotyczących produktów pozwoli Ci odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z importem. W ramach usługi zajmiemy się za Ciebie praktycznie i kompleksowo całym procesem importu towaru. Na rynku jest wiele firm które oferują usługi związane z importem jednakże nie wszystkie z nich robią to w sposób profesjonalny i kompleksowy.


W ramach usługi otrzymasz :

  • listę producentów i weryfikację producentów wybranych towarów o wskazanych minimalnych parametrach technicznych i jakościowych. Sprawdzenie historii producenta, sprawdzenie wymaganych certyfikatów niezbędnych do wprowadzenia towaru do obrotu na terenie danego kraju np. CE, ISO itp.
  • przeprowadzenie negocjacji ceny zakupu w celu uzyskania maksymalnej oszczędności
  • wybór odpowiedniego sposobu transportu z uwzględnieniem kosztu oraz terminu dostawy. Załatwianie formalności dotyczących organizacji załadunku oraz odbioru towaru. Współpracujemy z firmami spedycyjnymi (transport morski, lotniczy i kolejowy)
  • przygotowanie dokumentów do odprawy celnej wraz z weryfikacją taryfy celnej

Co zyskujesz ?

 

Unikniesz błędów związanych z wyborem niewłaściwego dostawcy, czy też produktu. Nierzetelny dostawca może oferować produkty :

  • które nie posiadają właściwych certyfikatów bezpieczeństwa i jakości lub zostały wystawione certyfikaty przez jednostki nie posiadające odpowiedniej akredytacji
  • które posiadają nieodpowiednie parametry techniczne
  • których cena może być mocno zawyżona w stosunku do konkurencyjnych produktów

Błędy te mogą słono kosztować, gdyż może się okazać że :

  • cały towar zostanie zatrzymany podczas odprawy celnej
  • zamówiony towar może posiadać nieodpowiednie parametry techniczne i bardzo trudno będzie go sprzedać
  • słono przepłaciłeś za towar bez wiedzy o konkurencji i bez przeprowadzenia odpowiednich negocjacji

Ponadto unikniesz błędów związanych z wyborem niewłaściwego rodzaju transportu. Efektem czego może być o wiele dłuższy termin dostawy niż oczekiwano oraz o wiele wyższy koszt niż ten który był zakładany na początku.


Powyższa usługa jest oferowana głównie na terenie województwa Mazowieckiego m.in. w takich miastach jak Warszawa, Radom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas na info@propowertech.pl a na pewno odpowiemy na Twoje pytania.